Barwy kobiecosci by Axami

czwartek, 18 listopada 2010

Na pin-up girl


Szorty z wysokim stanem, rozkloszowane sukienki, słodkie szpilki peep toe, groszki, paseczki, motywy marynarskie, pończochy, oldskulowe figi, czarna zalotna kreska na powiece, czerwone seksowne usta - przepis na pin-up girl gotowy! Charakterystyczne fryzury to głównie loki podpięte po bokach, grzywki obowiązkowo podwinięte lub w formie dużych loków.

Pin-up  z angielskiego oznacza przypiąć, powiesić. Nazwa pin-up girl wzięła się właśnie od zwyczaju przypinania, zawieszania plakatów, którymi amerykańscy żołnierze namiętnie upiększali ściany. To określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku. Dziewczyna "do zawieszenia" jest piękna i uśmiechnięta i zawsze odsłania jakąś część ciała. Lecz myli się ten, kto myśli, że pin-up girl jest bezwstydnicą. Obnażenie podwiązek to zawsze kwestia przypadku - na przykład niesforny szczeniak ściąga w zabawie spódnicę swej pani, albo podwiewa ją wiatr. Przecież takich wypadków nie da się uniknąć.

fot. miss selfridge, revlon, asos, topshop, axami, h&m, style hive, plasticland, phixclothing, modcloth, aerie, babygirlbutique


By stylizacja na pin-up girl wypadła przekonująco, możesz wybrać jeden z kilku wpisujących się w konwencję stylów - wspomniany już marynistyczny czyli paski, szerokie kołnierze, połączenie granatu, bieli i czerwieni, cukierkowy, bazujący na groszkach, wisienkach i pastelach. oraz na wzorcową gospodynię domową z lat pięćdziesiątych - tu niezbędny będzie fartuszek i miotełka do kurzu.

Otwarcie okresu karnawałowego to kwestia nieco ponad miesiąca. Pamiętajmy o pin-up girl, gdy będziemy się głowić nad przebraniem. To stylizacja, której nie można zarzucić braku kreatywności, a jednocześnie bardzo, bardzo seksowna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz