Barwy kobiecosci by Axami

niedziela, 25 marca 2012

Co tak pachnie...?

Podobno dobry zapach wywołuje uśmiech na twarzy kobiety i wzbudza pożądanie u towarzyszącego jej mężczyzny. Tak twierdzi jeden z czołowych twórców perfum, Francois Demachy. Musiała o tym wiedzieć Marilyn Monroe, która słynie z tego, że była wierną wielbicielką Chanel No 5. Z bogatej biografii Coco Chanel dowiadujemy się, że marzyła o perfumach, które będą pachnieć kobietą.  Jej pragnienia urzeczywistnił pewien francuski perfumiarz, który stworzył dla niej dziesięć kompozycji. Mademoiselle wybrała tę z numerem 5. Woń zawładnęła sercami wielu kobiet na całym świecie, między innymi Catherine Deneuve, czy Audrey Tautou. Co ciekawe, kompozycja, która niegdyś kojarzona była z nowoczesnymi i wyzwolonymi kobietami, takimi jak sama Coco, współcześnie odzwierciedla powściągliwą duszę z zamiłowaniem do luksusu. Słynna buteleczka chętnie wybierana była przez mężczyzn, przez co nie tylko cieszyła miliony kobiet, ale także zyskała miano kultowego i zmysłowego prezentu.


Niezależnie od tego, jakie perfumy stały się naszym znakiem rozpoznawczym, warto pamiętać, jak wiele o nas mówią. Zapach jest w stanie zdradzić wiele sekretów. Można więc zaryzykować interpretację słynnego powiedzenia – powiedz mi czym pachniesz, a powiem Ci jaka jesteś.
Axami podpowiada, że woń, która słynie ze swojego uwodzicielskiego zapachu, to piżmo. Dlaczego? Według ekspertów, piżmo podświadomie kojarzy się z zapachem skóry. Dlatego nasza propozycja na wiosenny wieczór, to komplet zmysłowej bielizny i kilka kropli ulubionych perfum. Tuż nad karkiem i na nadgarstkach…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz