Barwy kobiecosci by Axami

poniedziałek, 28 maja 2012

Jak dobrać odpowiedni biustonosz?


Większość Polek nosi źle dopasowane staniki. Dlaczego? Oto jest pytanie! Myślę, że nie ma sensu się nad tym zastanawiać. Przejdę więc do rzeczy. Oto kilka wskazówek – jak dobrać biustonosz. 

Rozmiar ma znaczenie
Przed zakupem biustonosza – mierzymy obwód pod biustem oraz obwód biustu. Wykonując pomiar sylwetka musi być wyprostowana. Mierząc obwód pod biustem – centymetr powinien idealnie przylegać do ciała. Otrzymane w ten sposób wymiary porównujemy z ogólnodostępną tabelą rozmiarów, ewentualnie z tabelą rozmiarów konkretnej marki, której biustonosz zamierzamy zakupić. I kiedy już jesteśmy pewne co do miseczki i obwodu – idziemy na łowy! Przymierzamy kolejne modele tak długo, aż w końcu trafimy na ten jedyny, świetnie dopasowany, wręcz idealny!


Zakładanie stanika
Najpierw zakładamy ramiączka, piersi umieszczamy w miseczkach. Pochylamy się do przodu i zapinamy haftki na plecach. W dobrze dopasowanym staniku zapinamy się zawsze na pierwszą haftkę. Dopiero z czasem, jak stanik lekko się rozciągnie na skutek noszenia czy prania – przerzucamy się na kolejne. Gdy już się zapniemy – prostujemy się i dopasowujemy stanik:Pas obejmujący klatkę piersiową pod biustem powinien znajdować się w miejscu, w którym obwód klatki piersiowej jest najmniejszy (można to wyregulować ustawiając odpowiednio ramiączka). Powinien być tak dopasowany, żeby można było wsunąć pod niego palec. Gdy nie uda nam się wsunąć jednego palca – oznacza to, że pas jest za ciasny. Gdy wsuniemy dwa i więcej palców – stanik jest za duży. Co najważniejsze – pod żadnym pozorem zapięcie nie może podjeżdżać do góry. Pas powinien być ułożony w poziomie – zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jak sprawdzić – czy dobrze leży? Podnieś ręce. Jeśli biustonosz podjedzie do góry, oznacza to, że musisz przymierzyć kolejny. Miseczka powinna pomieścić całą pierś, ale jej nie ściskać. W przeciwnym razie uzyskamy efekt wylewających się bułeczek. Gdy pierś nie wypełnia całej miseczki bądź miseczka za bardzo się na niej opina – wybieramy mniejszy rozmiar miseczek. Fiszbina nie powinna wciskać się w pierś, tylko ją otaczać. Gdy piersi wylewają się spod fiszbin – przymierz stanik o mniejszym obwodzie i większych miseczkach. Powinno pomóc! 


Środowa część stanika łącząca miseczki powinna przylegać do mostka w ten sposób, aby można było wsunąć pod niego palec. Jeśli mostek, czyli właśnie ta środkowa część stanika, jest za luźny – wybierz miseczki o rozmiar mniejszy. Jeśli jest zbyt ciasny – przymierz stanik o większym obwodzie.


Ramiączka nie powinny wbijać się w ciało. Jeśli się więc wbijają – albo je wyreguluj, albo zmień stanik na mniejszy. Dobrze dobrany biustonosz doskonale podtrzyma twój biust nawet wtedy, gdy zsuniesz oba ramiączka.

Pamiętaj! Inwestycja w dobry stanik jest skuteczniejsza niż inwestycja w drogi krem na rozstępy. Także pod żadnym pozorem nie kupuj go na bazarku. W końcu wraz z niską ceną, idzie kiepska jakość. A przecież nie chcemy zaszkodzić naszym piersiom, prawda?:) 4 komentarze:

 1. Z wszystkimi tymi radami/krokami w doborze stanika idealnego zdążyłam się już zapoznać, próbując ustalić wreszcie swój właściwy rozmiar;) Jestem na dobrej drodze, mam nadzieję, że wkrótce upoluję coś dobranego idealnie. A wtedy będę się trzymała jednej firmy i jednego rozmiaru:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Drugi zestaw bielizny jest naprawdę uroczy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z bielizną Axami jest taki problem, że praktycznie wszystkie zestawy są urocze i chciałoby się je mieć już, teraz;) A pieniążków nie przybywa;) Chociaż...raz na miesiąc każde szaleństwo może być usprawiedliwione ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja już wcześniej dopasowałam swoj rozmiar dzieki przymierzalni na stronie sklepu Krisline i naprawde czuc zmiane! Jak ja moglam chodzic w 2 rozmiary za malej miseczce?!

  OdpowiedzUsuń