Barwy kobiecosci by Axami

piątek, 23 kwietnia 2010

Miseczki

Właśnie skończyłam wiosenną sałatkę – misz-masz z samych nowalijek zrobiony w ogromnej misce (które rzecz jasna są wciąż w cenach przyprawiających zawrót głowy) i mnie natchnęło, że nie napisałam Wam jeszcze o jednej bardzo podstawowej sprawie związanej ze stanikami, a mianowicie o miseczkach (nie ma to jak kuchenne przemyślenia).
Miseczkowy repertuar stanikowy jest następujący:

- miseczka sportowa (dlaczego od niej zaczynam? Pewnie dlatego, że wciąż walczę z wagą) – zazwyczaj bez fiszbin, miękka, delikatna, ale nie zawsze ładnie modeluje biust:- stanik bezramiączkowy – strapless – jak sama nazwa wskazuje do sukienek bez ramiączek, szelek, z odkrytymi ramionami. Miseczka jest tu specjalnie wykończona od środka paskiem, który zabezpiecza przed przesuwaniem się,
- bardotka – balconette – od wspaniałej Brigitte Bardot; miseczka częściowo wycięta, aby uwidocznić i wyeksponować biust. Jest także zaopatrzona w tasiemki, które utrzymują stanik w miejscu,- bandeau czyli opaska na biust, która tworzy się poprzez mostek, który ma wysokość równą miseczkom,- plunge – ukośny szew miseczek, które mają zbierać biust do środka i tworzyć charakterystyczny „przedziałek”- half-cup – ta miseczka ma pionowe szwy i sięga mniej więcej do połowy piersi- full-cup – poziomy szew miseczki, stanik mocno zabudowany z ang. Full-cup czyli pełna miseczka.Oczywiście możemy jeszcze mówić o miseczkach usztywnianych, półusztywnianych i miękkich (takich jak w stanikach sportowych), ale to już na pewno wiecie. Czy o jakimś typie zapomniałam???

słonecznego weekendu!!!!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz