Barwy kobiecosci by Axami

środa, 7 kwietnia 2010

OczyszczenieŚwięta za pasem, teraz czas przygotować się na sezon wiosenny. Siedząc przed dwa dni przy obficie zastawionym stole zastanawiałam się ile z was moje drogie ma to samo uczucie przejedzenia i złości na siebie, że w ciągu kilku chwil znów przybyło parę centymetrów...Pozostałości po zimie, święta, słońce i długie popołudnia skłoniły mnie po poszukania recepty na niekoniecznie dobre samopoczucie.Pierwsze o czym pomyślałam to sport!Kolejki przed fitness clubami dają do myślenia,wiec może skorzystać z aerobiku, siłowni, sauny albo basenu?Może odkurzyć stary rower lub włożyć stare adidasy do biegania?Wszytko dobrze i solidnie brzmi ale nie ma nic mylnego niż skupienie się tylko na wysiłku fizycznym. Otóż ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu najpierw trzeba zacząć od żywienia-nic się nie poprawi jeżeli przed rozpoczęciem ćwiczeń nie zmienimy lekko swoich zimowych i świątecznych przyzwyczajeń żywieniowych.Z drugiej jednak trony dieta nie należny do moich mocnych stron więc szperając w sieci znalazłam złoty środek: krótka dieta oczyszczająca tzw detoks.Nasz organizm powinien dobrze radzić sobie z usuwaniem toksyn, ponieważ uzbrojony jest w naturalne filtry tj.: płuca, wątrobę, nerki i skórę. Czasem jednak dzieje się tak, że gdy oprócz zanieczyszczeń
ze środowiska i związków chemicznych zawartych w żywności, dodatkowo zatruwasz go nikotyną, alkoholem, lekami
lub kofeiną, wystawiasz działanie swojego organizmu na ciężką próbę. Wiele alergii pokarmowych bierze się właśnie stąd, podobnie jak złe samopoczucie i brak energii. Pytanie jakie pojawia się w takim wypadku to „Co teraz?”. Proste. Przeprowadź dietę oczyszczającą.
Dieta oczyszczająca

Przy takiego typu diecie istnieje duża dowolność, ale tez czyha wiele pułapek. Nie istnieje jedna właściwa dieta, która oczyszcza nasz organizm, dlatego powstaje wiele, czasami szkodliwych metod oczyszczania. Monodiety polegają na żywieniu się tylko jednym produktem, np.: jabłkami. Takie samodzielne oczyszczanie jest bezpieczne tylko wtedy jeśli działasz rozsądnie, kiedy nie stosujesz radykalnych głodówek.

Wiele osób mówi, że głodówki nie są niebezpieczne, bo zawsze możemy wrócić do normalnych posiłków. Zgodzę się z tym w pewnym stopniu. Trzeba jednak pamiętać, że nieumiejętnie przeprowadzona głodówka bywa nie tylko nieskuteczna, ale niekiedy niebezpieczna dla zdrowia. Podczas takich przerw w normalnym jedzeniu zwalnia się przemiana materii, a po przegłodzeniu szybko wraca się do złych nawyków żywieniowych. Tym samym odzyskuje się niechciane kilogramy, mało tego, odzyskuje się je z nawiązką.

Jak powinien zatem wyglądać prawidłowo przeprowadzony detoks? Prawidłowo przeprowadzony detoks powinien trwać minimum 28 dni. Najlepiej, aby Twoja dieta była przeprowadzona wedle sprawdzonych porad. Dla ułatwienia ułożę je w punktach:
Dieta oczyszczającaw 9 punktach...

1. Na początku odstaw na kilka dni, a potem stopniowo wprowadzaj do diety:
- nabiał
- zboża
- białko zwierzęce

Dokładnie w tej kolejności!!!

2. Jedz regularnie – najlepiej pięć niedużych porcji co trzy godziny.

3. Wybieraj niskoprzetworzone produkty, np. pieczywo z grubego przemiału, olej tłoczony na zimno (słonecznikowy, sojowy, lniany, oliwa z oliwek).

4. Jak najczęściej jedz owoce i warzywa.

5. Pij dużo wody mineralnej, dużo herbatek ziołowych. Na pewno niektórym z Pań bardzo ciężko jest się przestawić na picie dużej ilości wody, ale można się do tego przyzwyczaić. Wystarczy prosty trik. Gdy pracujesz, gdy oglądasz telewizję, słuchasz radia lub czytasz książkę - zawsze stawiaj przed sobą szklankę wody. Popijaj co jakiś czas chociażby mały łyczek, a woda zniknie szybciej niż myślałaś. Dla Ciebie będzie to o tyle dobre, że unikniesz niemiłego uczucia przymusu picia wody, nie będzie kojarzyło Ci się to z czymś przykrym.

6. Wprowadź do diety tzw. odtruwacze – jabłka, czosnek, kiełki fasoli mung, brokuły, cytrynę, papaję, siemię lniane, natkę pietruszki, marchew.

7. Odstaw lub ogranicz nikotynę, kofeinę, alkohol, przetworzone cukry, utwardzacze tłuszczowe, produkty z dużą zawartością soli.

8. Systematycznie ćwicz. Jest to najlepsza droga do przyspieszenia przemiany materii.

9. Nie waż się, nie licz kalorii!!! Twoim zadaniem jest pozbycie się z organizmu toksyn, oczyszczenie organizmu, a nie schudnięcie

Korzyści:woje samopoczucie ulegnie znacznej poprawie, wzrośnie Twoja odporność na alergie i przy okazji zrzucisz w zdrowy sposób kilka kilogramów.

Mnie to przekonało więc do dzieła!!!:)

źródło:www.sekretyurody.eu
www.img.interia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz