Barwy kobiecosci by Axami

wtorek, 29 czerwca 2010

Bieliznologia stosowana-pończochy

www.nylony.pl

Dziś ważny element garderoby każdej 100% kobiety- pończochy...
Ten niezwykle zmysłowy atrybut kobiecości jest już z nami 70 lat i na przestrzeni lat stal się prawdziwą ikoną mody.Jako obcisły i elastyczny element damskiej szafy nie tylko optycznie poprawia wygląd nogi ale również działa na wyobraźnię mężczyzn. Być może was to zadziwi ale początki pończoch narodziły się w męskiej szafie(czasem pisząc o bieliźnie zastawiam się nad tym, że wszystko to teraz kobiece kiedyś było męskie).


Rewolucyjnym odkryciem w historii było stworzenie nowego materiału, a dokładniej nylonu. Cały zespół badaczy pod kierunkiem Wallace Carothersa opracował przełomową mieszankę dla amerykańskiego koncernu DuPont. Czternaście lat później kobiety mogły chwalić się swoimi nogami w bezszwowych pończochach(i tu ważne!) typu RHT;] Prawdziwy kryzys przyszedł wraz z wynalezieniem lycry. Moda faworyzująca spódniczki mini spowodowała, że rajstopy co raz częściej zastępowały pończochy. Renesans i powrót w wielkim stylu zapoczątkował Wolford, wprowadzając na rynek pończochy samonośne. Dzięki zastosowaniu paska z silikonu podtrzymującego manszetę, nie było potrzeby stosowania dodatkowego pasa do pończoch. Ten pomysł okazał się prawdziwym sukcesem rynkowym, który w niedługim czasie został skopiowany przez innych producentów.

fot: www.axami.pl,www.dziennik.pl

Dziś pończochy to symbol.Chociaż noszenie ich razem z pasem do pończoch bywa raczej niewygodne,kobiety z nich nie rezygnują.To rzecz, która już chyba zawsze będzie nam się kojarzyć z seksapilem, kobiecością,a na wieczory we dwoje - akcesorium obowiązkowe. Moda eksperymentuje z pończochami w każdym sezonie. Raz mamy do czynienia z koronkowymi wykończeniami, wersjami z wełny na zimę a w tym sezonie kwiatowe wzory. Modny również w tym sezonie trend buduarowy bardziej niż kiedykolwiek promuje pończochy jako odzież wierzchnia.Musze przyznać, że pończochy u mnie szafie to tylko wełniane na zimę... Czas się udać na wyprzedaże po nowe egzemplarze-tym razem na lato:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz