Barwy kobiecosci by Axami

wtorek, 15 lutego 2011

Joga... do miłości

Jest niezmiernie dużo powodów, aby uprawiać jogę, a niezapomniane doznania seksualne, to jeden z bardziej interesujących. Nawet zmieniając niewiele szczegółów w twoim życiu seksualnym, możesz odnieść ogromne korzyści w jakości i poziomie satysfakcji ze swoich intymnych kontaktów.
Joga i tantra oferują ogromne możliwości podniesienia poziomu satysfakcji i wzajemnych doznań w sferze  seksualnej. Elastyczne i zrelaksowane, a zarazem świadome ciało kobiety - to
wszystko można osiągnąć trenując regularnie asany jogi – na zajęciach lub w domu np. z płytą dvd.

Joga święci tryumfy wśród gwiazd
Piosenkarz Sting od lat przekonuje, że ćwiczenia jogi sprawiają, że wspina się na wyżyny mistrzostwa w seksie. Z kolei Gwyneth Paltrow mówi, że joga zapewnia jej równowagę psychiczną, a Madonna dowodzi, że joga pozwoliła odrzucić jej pozory własnej natury (skłonność do wyuzdania czy poddawanie się uzależnieniom - od seksu, narkotyków, alkoholu). Aktorowi Davidowi Duchownemu (który leczył się z seksoholizmu) joga pozwala oczyścić duszę i osiągnąć równowagę w sferze łóżkowej. Jednym słowem - dla każdego coś miłego:)Psyche i ciało
Nie od dziś wiadomo, że problemy w sypialni mają najczęściej podłoże psychiczne - stres i przemęczenie osłabiają libido, a drastyczne różnice w potrzebach seksualnych często prowadzą do spięć między partnerami. Oczywisty jest więc związek między psychiką a fizycznością. Gdy tracimy kontrolę nad jednym, drugie odmawia nam posłuszeństwa, a zła równowaga daje o sobie znać w kolejnych aspektach życia. Nic natomiast nie odbudowuje zerwanych więzów ciała i ducha tak wspaniale, jak joga.
Joga jednoczy umysł, duszę i ciało, a więc poprzez naukę kontrolowania własnego ciała, jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć nasze reakcje i wpłynąć na kondycję psychiczną, a stąd już tylko krok do namiętnego życia seksualnego.


Namiętne ćwiczenia
Joga usprawnia krążenie i zwiększa przepływ krwi, przy czym niektóre pozycje szczególnie usprawniają intymne części ciała sprawiając, że nasze pożądanie rośnie. Ale na przepływie rozgrzewającej wyobraźnię krwi nie koniec: pozycje jogi wzmacniające mięśnie w partii miednicznej dają możliwość mocniejszych skurczów i rozkurczów, a co za tym idzie, bardziej intensywnego orgazmu.

Taoistyczna joga oferuje kilka bardzo prostych ćwiczeń fizycznych, które zarówno usuwają szereg problemów związanych z narządami seksualnymi, jak i podnoszą wydolność seksualną, a także poziom odczuć i świadomość tego rejonu ciała. Giętkość i świadomość tego, co można zrobić z własnym ciałem dodaje pewności siebie i pikanterii, a niektóre asany mogą być wykorzystane jako pozycje seksualne. 
Poprzez oddychanie i poruszanie się w tym samym rytmie, pozycje jogi uczą jak zsynchronizować swoje ciała, by stać się jednością i osiągnąć bardziej harmonijne doznania. Dzięki temu podnoszą poziom naszego zdrowia i pomagają budować głębsza więź partnerską, a przecież nie ma nic lepszego niż idealne porozumienie w związku połączone z satysfakcjonującym życiem intymnym, czyż nie?:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz