Barwy kobiecosci by Axami

wtorek, 13 lipca 2010

Tropikalne noce

Lato nie daje o sobie zapomnieć, na termometrze codziennie obserwuje tropikalne temperatury i wieczory wcale nie są odczuwalnie chłodniejsze.Co za tym idzie powstaje pytanie jak i w czym spać,żeby nie odczuwać tak zwariowanych temperatur? Po przejrzeniu wielu inspirujących propozycji i po fachowej lekturze stwierdzam drogie Panie, że na gorące wieczory(w przenośni i dosłownie) warto wybierać zwiewne i chłodne dla ciała jedwabie i tiule. Wszak taka kompilacja nie tylko jest teraz bardzo praktyczna ale również niezwykle kobieca.

Nie polecam zestawów w postaci koszulki i spodenek-takie para przy 30 stopniach nie zdaje egzaminu. Natomiast przewiewna haleczka jak najbardziej!!!Można tu dyskutować co dla nas-kobiet jest bardziej wygodne chociaż z własnych doświadczeń mogę jednoznacznie stwierdzić, że bawełniana piżamka jest zdecydowanie na chłodniejsze dni.
Kolejną ważną sprawą to odpowiednie przygotowanie do snu.
W tak gorące wieczory pamiętajmy o:
-zimny prysznic przed snem- orzeźwiająca dawka chłodu ostudzi nagrzane ciało
-przewietrzmy dokładnie sypialnie- okna na oścież, wiatraki w ruch
-aromaterapia do snu-jeżeli posiadamy olejki eteryczne np lawendowe lub wazon świeżych róż to koniecznie wykorzystajmy to w sypialni. Pościel skropmy kilkoma kroplami olejku na 2-3 godziny przed snem a wazon róż ustawmy na stoliku obok łóżka.
-posiłek- powszechnie znana zasada nie najadanie się przed snem. Dodam od siebie, ze na 2 godziny przed snem warto zjeść potężną dawkę witamin w postaci np świeżych owoców, których teraz nam nie brakuje
-pościel-wyrzucamy z łóżka wszystko co bawełniane i z kory. Poduszki ubieramy w satynę, atłas i jedwab(idealnie chłodzi ciało tak jak nasza letnia haleczka) a kołdrę zamieniamy na samą poszewkę. Im mniej tym lepiej.Dla tych, którzy nie mają czasu i sił na takie skrupulatne przygotowania, mam też przepis na sen, bardzo prosty i nie wymagający przygotować- śpimy nago i bez kołdry!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz