Barwy kobiecosci by Axami

wtorek, 29 marca 2011

Wiosenne odurzenie

Wiosną zaczynamy czuć się bardziej atrakcyjne, zmieniamy garderobę na lżejszą i nabieramy ochoty na spacery w słońcu, czy wyprawę w miasto. Nowa energia i bijący blask sprzyjają kontaktom towarzyskim i...nowym związkom:)

 
Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowodzą, że to właśnie z początkiem wiosny najczęściej myślimy o nawiązaniu romansów i chętniej otwieramy się na nowe znajomości.
Wraz z promieniami słońca i nadejściem dłuższych dni wzrasta ochota na dalekie spacery, piknik nad rzeką, aktywny wypoczynek czy romantyczny spacer pod gwiazdami. Na pozytywne samopoczucie zdecydowanie wpływa silne słoneczne światło, które bez wątpienia dodaje nam wigoru. Czujemy się piękni i młodzi, co ułatwia relacje z nowo poznanymi osobami i sprzyja zakochaniu.


Wiosenne romanse mają swoje źródło w niczym innym, jak w chemii i feromonach wydzielanych przez nasz organizm. Nasza skóra wydziela substancje, które stymulują reakcje seksualne innych osób. W efekcie, choć nie do końca jesteśmy tego świadomi, wybieramy partnera kierując się jego zapachem. Wiosną, kiedy dni są zdecydowanie cieplejsze, nasze ciało wydziela więcej feromonów przez co wzrasta ochota na seks - jesteśmy bardziej zrelaksowani i uśmiechnięci, co pozytywnie wpływa na naszą atrakcyjność. Dzięki miłosnym hormonom mamy zaróżowione policzki, gładką cerę, błyszczące oczy i większe źrenice. 


Narodziny miłości są dla organizmu prawdziwym szokiem. Serce bije szybciej, podwyższa się ciśnienie krwi, ręce drżą i się pocą – to oznacza, że wpadliśmy sobie w oko. Teraz wszystko dzieje się z szybkością błyskawicy. Gdy między dwojgiem ludzi zaiskrzy, w ich mózgu dochodzi do chemicznej burzy. 
Czujemy, że cały świat należy do nas, nie dostrzegamy problemów, które jeszcze do niedawna wydawały się nie do rozwiązania. Zakochanego po uszy rozpiera szczęście, chce mu się żyć – tańczyć, śpiewać, krzyczeć z radości, czuje się jak na przysłowiowym haju. Wystarczy spojrzenie osoby, do której czujemy miętę, a już dostajemy nową działkę narkotyku. To dzięki temu możemy nie spać przez całą noc, a następnego dnia nie czuć zmęczenia, ba! często mamy nawet więcej sił witalnych niż zwykle:)

fot.axami24,miss selfridge, google.com

Aby poczuć się seksownie zawsze i wszędzie proponuję zmysłową bieliznę - świadomość, że mamy na sobie zmysłowy stanik i koronkowe majteczki dodają nam pewności siebie! Do tego lekka sukienka w modnym kolorze, koszyk owoców i wino na romantyczny piknik nad rzeką. A dla dziewczyn, które chcą udoskonalić sztukę flirtu polecamy lekturę w miłosnym klimacie;)
Kto chce zakochać się na wiosnę?!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz