Barwy kobiecosci by Axami

czwartek, 19 kwietnia 2012

Z klasą i urokiem na co dzień

Coco Chanel mawiała, że kobieta powinna mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok. Klasa podlega rygorystycznym uwarunkowaniom, a świadczy o niej niezliczona ilość detali. Sposób poruszania się, mówienia, elegancja, umiejętność sprostania konwenansom, odpowiedni dobór dodatków. Urok, to już kwestia indywidualna, można go jednak odpowiednio podkreślić, niezależnie od sytuacji. Jak osiągnąć te równowagę na co dzień?
Kluczem do udanej stylizacji do pracy jest zachowanie równowagi pomiędzy funkcjonalnością stroju i wygodą, a własnym stylem i elegancją. Prosty żakiet, jednak w energetycznym kolorze, w połączeniu z szarymi spodniami i minimalistyczną koszulą, idealnie sprawdzi się w biurze. Dodatki zostały ograniczone do pojemnej torby i czarnych szpilek, które ze względu na nietypowy obcas, są jedynym elementem świadczącym o wyczuciu trendów. Do tego bielizna, komfortowa i kobieca, idealna na co dzień. 

Również mnie formalne plany powinny rządzić się podobnymi zasadami.  Formalny żakiet z powodzeniem może zostać zastąpiony nieco cięższą kurtką skórzaną, która przełamuje delikatny i zwiewne elementy wiosennych stylizacji - sukienek i spódnic. Do tego dodatki: urocza bielizna, która idealnie komponuje się ze stylizacją, neutralne platformy i przyciągająca uwagę torebka.  
A co z wielkimi wyjściami? W wersji wieczorowej idealnie sprawdzi się mała czarna z fantazyjnymi ramiączkami i baskinką, w połączeniu ze złotymi dodatkami. Do tego uwodzicielska bielizna z odpinanymi ramiączkami, która podkreśli biust i przykuwające wzrok szpilki, w intensywnym kolorze. 


Dobór bielizny do okazji, jest nie mniej ważny niż wybór dodatków i akcesoriów, które widać. Należy pamiętać  o kilku naczelnych zasadach. Po pierwsze, bielizna musi być idealnie dopasowana. Zbyt duża nie będzie spełniała swojej funkcji podtrzymującej, zbyt mała będzie nieestetycznie odznaczać się pod strojem, opinać i uwydatniać to, co powinno być zakamuflowane. Po drugie, moda intymna musi być dobrana do stroju tak, aby była niezauważalna. Pod jasne ubrania zakładamy więc bieliznę białą lub cielistą, pod ciemne stroje koniecznie bieliznę o korespondujących odcieniach. Dodatkowo, ważne jest dopasowanie modelu bielizny do kroju stroju, aby ramiączka, czy miseczki biustonosza nie wystawały spod bluzki lub sukienki. Pomijając sytuacje absolutnie nieformalne, kiedy odsłonięcie niektórych elementów garderoby stanowi zabieg celowy. Należy wówczas pamiętać o dobrym smaku i eksponowaniu walorów w sposób dyskretny. Wszystko po to, by zachować klasę i urok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz