Barwy kobiecosci by Axami

piątek, 14 maja 2010

Wielkie pranie


http://www.equalfuturz.ne

Czy zastanawiałyście się nad tak prozaiczną sprawą jaką jest pranie bielizny,a szczególnie stanika? Z pewnością zwyczajowo wkładacie go do pralki z innymi ubraniami dzieląc kolorami. I to właśnie jest błąd. Kiedyś pisałam, że dzisiejsze staniki ze względu na swą (niebywałą) jakość powinno się nosić maksymalnie przez rok. Po tym czasie zazwyczaj się już nie nadają do niczego, a z ich estetyki zostaje tyle co nic (nie mówiąc już o „wędrujących fiszbinach”). Dlatego też tak ważne są, ujmę to naukowo, „nawyki praniowe”, od których również zależy „kondycja” naszych biustonoszy. Otóż, do prania staników powinno się używać specjalistycznych „narzędzi”. Zanim jednak o nich, to pamiętać trzeba, że nasza bielizna nie przepada za środkami zmiękczającymi, zwłaszcza tymi do prania wełny. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie np. orzechów do prania (w googlach wyskoczą wam oferty tego produktu). Jeśli macie alergię na detergenty,a mimo to chcecie mieć pewność czystego prania to orzechy bardzo wam w tym pomogą. Po tym małym wstępie konkrety:

Pierwsza możliwość to coś takiego:


organize-it-online.com

Dwa ładne koszyczki (zwane też kulą do prania), dzięki którym miseczki się nie zdeformują (specjalnie zapina się stanik o ścianki koszyczków),a materiał nie będzie się ocierał o bęben pralki. Gustowny gadżet, który ładnie wygląda w łazience:)

Propozycja nr dwa:Woreczki do prania bielizny i innych delikatnych rzeczy, np. rajstop. Pierwsze dwa zapinane na zamek. Dodatkowo pierwszy z powyższych ma dołączoną kostkę proszku. W ostatnim zaś zapinanie w formie ściągacza.
Może być też takie rozwiązanie:Jest to siatka do prania. Wielofunkcyjna – zarówno na staniki, rajstopy, czy też po prostu jako siatka oddzielająca jedne ubrania od drugich. Mniej efektowna, ale równie przydatna.

Wybór? Oczywiście w zależności od upodobań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz