Barwy kobiecosci by Axami

wtorek, 15 listopada 2011

Dojrzałość zaczyna się, gdy..

Znacie może Elle Fanning? To 13-letnia aktorka, która do tej pory zdążyła zagrać już w ponad 26 filmach, między innymi u boku takich gwiazd jak: Brad Pitt, Cate Blanchett, Joaquin Phoenix czy Denzel Washington. Idąc w ślady swojej nieco starszej siostry Dakoty, szybko podbiła serca producentów filmowych, a później publiczności. Zapewne pomogła jej w tym duża dojrzałość, która ją cechuje. Może owa sprawia, że Elle świetnie prezentuje się już w dość poważnych sesjach zdjęciowych?
Źródło: Marie Claire, Marc Jacobs, 
Ciekawa jestem ilu z Was, widząc te zdjęcia, jest w stanie stwierdzić, że Elle ma zaledwie 13 lat? Wrodzona rezolutność, a może wizja fotografa i magazynu, który stara się wykreować wizerunek osoby starszej aniżeli w rzeczywistości?
Nie bez szumu przeszła zaprezentowana kilka miesięcy na łamach francuskiego Vogue sesja zdjęciowa przedstawiająca, nawet nie nastoletnie modelki, co dziewczynki, w wersji dojrzałych, dość wykwintnie wyglądających kobiet.

Źródło: FR Vogue

 Zaprezentowana wizja stworzyła oczywiście dwa obozy. Część osób, oczywiście ze środowiska fashion uznało sesję za przejaw myśli jej autora, inni stwierdzili, że zdjęcia są oburzająco-prowokujące i propagują "seksowny" wizerunek dzieci. W obozie "za" wizją fashion znalazła się matka głównej bohaterki sesji - Thylane Blondeau, która stwierdziła, że jej 10-letnia córka, jest chroniona przez całą rodzinę, która postanowiła nie informować dziewczynki o zamieszaniu, jakie wytworzyło się wokół jej osoby. 

Źródło: google.com
Uważała, że sesje 11-latek w reklamie bielizny Petit Bateau były o wiele bardziej prowokujące i dopiero po pewnym czasie postanowiła zlikwidować fan page swojej córki z Facebook'a, stwierdziwszy, iż zamieszanie medialne wokół całej sprawy, nabrało już byt dużych rozmiarów i, by chronić małą Thylane, zamyka stronę.
Co wy sądzicie o całej tej sprawie? Czy zbyt przedwczesne wejście dzieci do świata showbiznesu to nie nazbyt pochopna decyzja? Czy gdyby Wasze dziecko miało szansę na zawrotną karierę, poświęcilibyście czas jego dzieciństwa, czy postaralibyście się o jego sukces kilka lat później?

1 komentarz:

  1. Moim zdaniem dzieciom powinno się dać szansę na normalne dzieciństwo w gronie rówieśników. Ktoś kto nie ma wykształcenia i pewnej, przynajmniej podstawowej, wiedzy o otaczającym nas świecie nie powinien brać udziału w takich sesjach zdjęciowych i grać w filmach. Myślę, że takie doświadczenia z dzieciństwa mogą wpłynąć negatywnie na dorosłe życie tych dziewczynek.

    OdpowiedzUsuń